Jak dbać o włosy?

Jak dbać o włosy?

Jeśli zależy nam na zdrowych i lśniących włosach, musimy o nie odpowiednio zadbać. Warto stosować przede wszystkim odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, ale również dbać o ich zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi czy podczas wizyty w saunie. Równie istotne są regularne wizyty u fryzjerów. Pomocne mogą okazać się także wizyty u specjalistów, w celu wykonania zabiegów na skórę głowy. Jak dbać o włosy? Sposobów jest wiele!

Dlaczego warto regularnie podcinać końcówki?

Każde włosy po pewnym czasie się niszczą. Jest to nieuniknione, a najlepszym sposobem na utrzymanie zdrowych końcówek jest regularne podcinanie ich u fryzjera. Rozdwojone końcówki z czasem zaczynają pękać, a pęknięcia mogą piąć się coraz wyżej po długości włosa. Oznacza to, że pojawiające się na końcach uszkodzenia mogą niszczyć zdrowe włosy. Aby tego uniknąć warto regularnie podcinać końcówki włosów, aby uniknąć "wspinania się" zniszczeń ku górze. Świetnym pomysłem będzie również od czasu do czasu zmiana fryzury. Nie będzie to miało wpływu na ich zdrowy wygląd, ale zdecydowanie może poprawić nasze samopoczucie. W przypadku mężczyzn, doskonale sprawdzą się trymery do włosów, które służą między innymi do wykańczania fryzur, a także tworzenia różnego rodzaju wzorków.

Jak zabezpieczać włosy przed niską lub wysoką temperaturą?

Zarówno niskie, jak i wysokie temperatury mogą mieć negatywny wpływ na stan naszych włosów. Przede wszystkim, bardzo ważne jest stosowanie kosmetyków ochronnych - zarówno zimną, latem, podczas suszenia, a także w saunie. Podczas pobytu w saunie, używamy różnego rodzaju pachnące olejki do sauny, które mają wpływ na nasze samopoczucie, ale również wspomagają oddychanie i poprawiają kondycję naszej skóry. Nie zapominajmy także o ochronnych olejkach do włosów, które zabezpieczają przed wysoką temperaturą i sprawiają, że włosy nie tracą nawilżenia. Warto je używać cały rok. Podczas suszenia czy używania prostownicy, zawsze używajmy sprayu ochronnego. To niezbędny kosmetyk, który powinien znaleźć się w naszej codziennej pielęgnacji włosów.

Komórki macierzyste na włosy - na czym polega ten zabieg?

Jednym ze sposobów, aby poprawić jakość i ilość naszych włosów są komórki macierzyste. Włosy, które mają tendencję do wypadania to sytuacja, kiedy ten zabieg może okazać się niezwykle pomocny. Polega on na autoprzeszczepie z wykorzystaniem komórek macierzystych, które pobiera się z konkretnego obszaru głowy. Wycinki zostają poddane obróbce mechanicznej i powstaje z nich specjalny koktajl odżywczy, który następnie jest wstrzykiwany w niektóre obszary skóry głowy. To niezwykle innowacyjny zabieg, którego efekty są szybkie i zaskakujące.