Jak dojść do siebie po ciąży i porodzie?

Jak dojść do siebie po ciąży i porodzie?

Jesteś świeżo upieczoną mamą, a poród był dla ciebie wyjątkowo wymagającym momentem? Wciąż mierzysz się z licznymi dolegliwościami, które spowodowało duże obciążenie organizmu podczas porodu? Sprawdź, jakie kroki możesz podjąć, aby szybciej wrócić do formy sprzed ciąży i znów czuć się doskonale!

Fizyczna sprawność i zdrowie

Wiele kobiet po porodzie miewa problemy ze stawami i kręgosłupem. Odpowiednie zatroszczenie się o te kwestie jest niezwykle ważne, ponieważ zbagatelizowanie ich może rzutować na twoją dalsza sprawność i komfort fizyczny. Co zatem warto zrobić? Pomocne będą oczywiście różnego rodzaju ćwiczenia fizyczne, choć często nie obędzie się bez wizyty i profesjonalnego fizjoterapeuty. Skuteczna rehabilitacja, Legnica czy Mazury, w każdym regionie znajdziesz specjalne placówki, które pomagają wrócić do formy kobietom po porodzie!

Włosy, paznokcie i cera

Twoje włosy, cera i paznokcie są po porodzie w wyraźnie gorszej kondycji? To zupełnie naturalne, ponieważ ciąża i poród są dla organizmu kobiety poważnym obciążeniem. Z pewnością brakuje ci różnego rodzaju witamin i minerałów, które powinnaś dostarczać w diecie i dodatkowo się suplementując. To jednak często nie wystarcza i niezbędne jest skorzystanie z usług profesjonalistów, aby w pełni wrócić do formy sprzed ciąży. Zastanawiasz się, co konkretnie możesz zrobić? W przypadku cery i paznokci najlepiej wybrać się po prostu do kosmetologa, który wykona szereg dobroczynnych zabiegów. W przypadku włosów powinien wystarczyć dobry fryzjer, jeśli jednak twoje włosy są szczególnie zniszczone, możesz skorzystać z innowacyjnej metody wykorzystującej komórki macierzyste. Włosy można bowiem w 100% odbudować, jednak kuracja ta jest dość kosztowna i długotrwała.

Odświeżenie garderoby

Ostatnią kwestią, o której warto pamiętać podczas powrotu do kondycji sprzed porodu, jest garderoba. Bardzo prawdopodobne, że większość twoich ulubionych ubrań chwilowo nie będzie na ciebie pasować. Oczywiście to nie powód, aby się ich pozbywać, ale warto nieco odświeżyć garderobę, abyś nie była skazana na codzienne chodzenie w rozciągniętym dresie i przydużych sukienkach. Gdy wybierasz się na zakupy, aby znaleźć np. nowe bluzeczki niemowlęce dla swojego malucha, kup również coś nowego dla siebie. Gwarantujemy, że dzięki temu poczujesz się znacznie lepiej!

Poród to niezwykle poważne obciążenie dla organizmu kobiety. Pamiętaj, aby być dla siebie wyrozumiałą i doceniać każdą widoczną zmianę na lepsze! Powrót do idealnej kondycji jest bowiem jedynie kwestią czasu.