Jak radzić sobie z przewlekłym bólem?

Jak radzić sobie z przewlekłym bólem?

Każdego dnia coraz więcej osób uskarża się na przewlekły ból spowodowany urazem bądź prowadzonym trybem życia. Kiedy pojawiają się pierwsze dolegliwości, należy szukać pomocy, która usprawni twoje funkcjonowanie i pozwoli bez problemu wykonywać codzienne obowiązki. Gdzie warto się udać i z jakich zabiegów skorzystać? Odpowiadamy!

Rehabilitacja Legnica – kiedy warto się udać na rehabilitację?

Wizyta u rehabilitanta może mieć tak naprawdę wiele przyczyn. Chociaż najczęściej wymieniane są te, gdzie pacjent potrzebuje pomocy w dojściu do sprawności po przebytym wypadku, złamaniu bądź zwichnięciu. Warto jednak mieć na uwadze, że cykliczne odwiedzanie gabinetu może być doskonałą formą wspierania prawidłowego funkcjonowania organizmu a dokładniej układu szkieletowo-mięśniowego. Praca siedząca, długie godziny spędzone przed ekranem komputera mogą skutecznie prowadzić do licznych zwyrodnień kręgosłupa, co przełoży się na odczuwanie dolegliwości bólowych. Regularna rehabilitacja (Legnica) z pewnością okaże się niezwykle pomocna w dochodzeniu do pełnej sprawności i poprawie dotychczasowego komfortu życia.

Komora hiperbaryczna Kraków

Jedną z metod leczenia i pomocy w odzyskiwaniu sprawności jest terapia w komorze hiperbarycznej. Komora hiperbaryczna (Kraków) to specjalistyczne urządzenie, które w zabiegach leczniczych wykorzystuje cenne działanie tlenu. Tlenoterapia pomoże okazać się doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy potrzebują rekonwalescencji po przebytych urazach, chcą polepszyć swój stan zdrowia i wydolność organizmu. Co więcej, badania wykazały, że wykorzystanie komory hiperbarycznej jest doskonałym rozwiązaniem, które przyspiesza powrót do zdrowia po przebytej chorobie COVID 19, która negatywnie wpływa na układ krążeniowo-oddechowy.

Centrum fizjoterapii Wrocław

Czym różni się fizjoterapia od wspomnianej rehabilitacji? Przede wszystkim włączeniem w proces leczenia i powrotu do pełnej sprawności serii zabiegów dopasowanych do potrzeb pacjenta. Centrum fizjoterapii (Wrocław) w swojej ofercie proponuje klasyczną terapię manualną, manipulację powięzi, czy masaż sportowy. Co więcej, warto zastanowić się nad nieco bardziej innowacyjną metodą leczenia, jaką jest akupunktura. Odpowiedni ucisk wybranych punktów w na ciele człowieka może skutecznie zniwelować przewlekłe stany bólowe, a także poprawić odporność. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym pakietem możliwości i regularnych wizyt u wybranego specjalisty.