Pielęgnacja skóry i włosów po wakacjach

Pielęgnacja skóry i włosów po wakacjach

Podczas wakacji, zarówno nasza skóra, jak i włosy są narażone na różnego rodzaju czynniki zewnętrze, jak słońce, wiatr czy słona lub chlorowana woda. To wszystko powoduje, że nasze włosy i skóra wymagają odpowiedniej regeneracji. Jak zatem powinna wyglądać nasza pielęgnacja po wakacjach? Podpowiadamy!

Pielęgnacja włosów

Włosy podczas wakacji mają kontakt ze słoną lub chlorowaną wodą, a także narażone są na silne promieniowanie słoneczne. To powoduje, że mogą stracić swój blask, a ich kolor może zdecydowanie się rozjaśnić. Po urlopie warto rozpocząć odpowiednią pielęgnację. Przede wszystkim, jeśli regularnie farbujemy włosy, to nasz kolor może wymagać odświeżenia. W tym celu świetnie sprawdzi się Cece - farba do włosów, która nie tylko pozwoli uzyskać wymarzony kolor włosów, ale także dodatkowo pielęgnuje je i nawilża. Jeśli nasze włosy są suche i matowe, powinniśmy przede wszystkim stosować maski nawilżające, które nadadzą włosom blasku. Zniszczone słońcem włosy potrzebują głębokiego nawilżenia, aż po same końce. Po każdym suszeniu warto również stosować olejki, które zapewnią włosom ochronę przed słońcem lub wiatrem.

Pielęgnacja twarzy po wakacjach

Słońce, morska woda, alkohol oraz inne jedzenie podczas wakacji to czynniki, które mogą negatywnie wpłynąć na wygląd naszej skóry. Mogą pojawić się przebarwienia lub przesuszony naskórek. Po wakacjach powinniśmy zatem zadbać o odpowiednią pielęgnację. Warto zatem zastosować odpowiedni peeling, który oczyści skórę z zanieczyszczeń. Doskonale sprawdzi się także serum nawilżające. Wiele z nas z urlopu wraca z przebarwieniami. W celu ich usunięcia, warto zastosować naturalne kwasy kosmetyczne. Dostępnych jest wiele kosmetyków z kwasami, które mają odmienne natężenie oraz formuły. Warto zatem zacząć od niższych stężeń, aby skóra mogła się przyzwyczaić. Kosmetyki z kwasami mogą okazać się niezwykle pomocne i skuteczne. Jeśli mamy wątpliwości, jakie kosmetyki sprawdzą się w przypadku naszej cery, warto skonsultować się z kosmetologiem, który dobierze pielęgnację dostosowaną do indywidualnych potrzeb skóry.

Piękny i promienny wygląd po wakacjach

Mimo, że nasze włosy po wakacjach często są suche, a cera wymaga nawilżenia, to jest to także wyjątkowy czas. Po wakacjach jesteśmy wypoczęte, co zdecydowanie wpływa na nasze samopoczucie i powoduje, że mimo wszystko wyglądamy promiennie. Nasza skóra jest opalona, dzięki czemu ciało prezentuje się znacznie lepiej. To moment, który warto wykorzystać. Do opalenizny wybierajmy jasne ubrania, które jeszcze bardziej ją podkreślą. Stosujmy balsamy nawilżające, które pozwolą utrzymać opaleniznę na dłużej. Doskonałym pomysłem będą również francuskie perfumy, które roztoczą wokół nas piękny zapach i dodadzą nam pewności siebie.