Przygotowanie do porodu - co musisz wiedzieć?

Przygotowanie do porodu - co musisz wiedzieć?

Poród to niezwykle ważne wydarzenie w życiu obojga rodziców. Właśnie dlatego powinny zapewnić sobie dobry stan zdrowia i poczucie komfortu podczas mającej miejsce narodzin swojego dziecka. Poród staje się czymś, czego nigdy nie zapomnimy. To właśnie dlatego warto już podczas przygotowań zadbać o maksymalny komfort i poczucie bezpieczeństwa kobiety, która spodziewa się dziecka. Sprawdź, jak przygotować się do porodu oraz na co zwrócić szczególną uwagę wybierając placówkę medyczną.

Poród Warszawa – na co zwrócić uwagę

Poród to niezwykle ważne wydarzenie w życiu obojga rodziców. Oboje powinni być w 100% skupieni na sobie. Dlatego już na wstępie należy zwrócić uwagę na poczucie intymności podczas samej akcji porodowej, jak i warunki, które będą towarzyszyć mamie, maleństwu i osobie towarzyszącej podczas kolejnych dób życia. Pierwszy aspektem, który jest niezwykle ważny to możliwość wspólnego porodu, czyli opcja zaproszenia osoby towarzyszącej, która w trakcie tak ważnego i trudnego wydarzenia będzie cię wspierać zarówno psychicznie, jak i fizycznie padając w odpowiedniej chwili butelkę z woda, przytrzymując dozownik gazu rozluźniającego lub kontaktując się na bieżąco z położną i lekarzem przejmując odciążając cię od konieczności kontrolowania sytuacji. Poród Warszawa i placówka się tam znajdująca to miejsce nowoczesne i wykwalifikowane, w którym z pewnością znajdziesz fachową opiekę i pomoc na najwyższym poziomie.

Przygotowanie do porodu – stwórz własną listę

Oczywiście przygotowując się do porodu należy pamiętać o takich aspektach, jak zabranie właściwej odzieży dla siebie noworodka, wystarczającej liczby pieluch, czy artykułów higienicznych. Jednak niezwykle ważne jest również stworzenie stosownego planu porodu. Dlaczego to takie istotne? Na jego podstawie położna będzie mogła lepiej dopasować czynności związane z opieką okołoporodową i pomóc ci w samych narodzinach. Taka lista może zawierać twoje preferencji i zgody względem aktywności uśmierzających ból porodowy, chęci wykorzystania farmakologicznych metod łagodzących ból, a także zgód na ewentualną konieczność nacięcia krocza lub innych czynności związanych z porodem.

Jak możesz radzić sobie z bólem?

Wiele placówek medycznych umożliwia kobietom puszczanie ulubionej muzyki podczas porodu, co nieco rozładowuje napięcie i rozluźnia mięśnie. Jeżeli masz zapach, który przywodzi na ci na myśl same miłe wspomnienia, również zabierz go ze sobą, to z pewnością pozwoli ci się zrelaksować w tak trudnej i pięknej chwili.