Wkrótce rodzisz? Przeczytaj ten poradnik!

Wkrótce rodzisz? Przeczytaj ten poradnik!

Pojawienie się na świecie nowego człowieka to ogromna radość zarówno dla rodziców, jak i dalszej rodziny. Jeżeli jesteś w ciąży i chcesz zapewnić sobie oraz maluszkowi jak najlepsze warunki - koniecznie zapoznaj się z zaprezentowanymi poradami, które powinny okazać się przydatne!

Planujesz poród w Warszawie czy w domu?

Jednym z pierwszych zagadnień, na których warto się skupić jest wybór preferowanej formy porodu. Część kobiet decyduje się od razu np. na przeprowadzenie cesarki. Inne - decydując się na przyjście na świat dziecka siłami natury. Kwestia wyboru rodzaju porodu w Warszawie pozostaje kwestią indywidualną. Niemniej jednak powinno to być podyktowane przede wszystkim stanem zdrowia matki oraz dziecka. Decyzja lekarza prowadzącego powinna być kluczowa przy wyborze planowanej formy przyjścia malucha na świat.

Przygotuj zawczasu torbę do szpitala

Jesteś aktywną zawodowo kobietą pomimo zaawansowanej ciąży? Jeżeli owszem - konieczne powinnaś mieć pod ręką torbę z wyprawką przeznaczoną do szpitala. Schowanie jej w bagażniku ograniczy stres i niepokój, gdy zaczniesz odczuwać, że czas przyjścia na świat Twojego dziecka zbliża się wielkimi krokami. Podczas kompletowania wyprawki pamiętaj o pieluszkach, ubrankach i rękawiczkach dla bobasa. Nie zapominaj także o akcesoriach dla siebie samej. Mowa tutaj np. o łagodnym płynie do higieny intymnej i innego rodzaju preparatach, które pozwolą Ci poczuć się komfortowo podczas pobytu w szpitalu.

Stopniowo wygaszaj swoje obowiązki przed terminem porodu

Przyjście na świat dziecka to magiczna chwila dla obojga rodziców. Jeżeli zatem chcesz w pełni oddać się tym wyjątkowym chwilom - przed planowanym terminem porodu zacznij powoli wygaszać swoje dotychczasowe obowiązki - np. zawodowe. Dzięki temu będziesz mogła w 100% poświęcić się temu, aby cieszyć się ze wspólnych chwil ze swoim dzieckiem. Ten nowy etap w życiu wymaga czasu i przestrzeni, aby dostosować się do nowej roli w życiu. Nie zapominaj o tym i zorganizuj przestrzeń ku temu, by nie zakłócać sobie oswajania się z rolą świeżo upieczonej mamy.

Jeżeli jesteś na etapie przygotowywania się do roli mamy - konieczne jest przeformułowanie dotychczasowego sposobu myślenia. Przez pierwszy okres życia dziecka konieczne będzie dostosowanie się do tego, aby spełniać jego potrzeby i być na każde zawołanie. To odpowiedzialne zadanie, które wymaga ogromu poświęcenia i cierpliwości. Warto wspomóc się lekturą poradników, które pomogą odnaleźć się w nowej sytuacji. Macierzyństwo to piękna przygoda!