Zadbaj o swoje plecy!

Zadbaj o swoje plecy!

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób przejawia mniejsze lub większe problemy z poszczególnymi partiami swojego ciała. Wynikają one przede wszystkim z siedzącego trybu życia. Nie uciekniemy od tego – nasi przodkowie większość czasu spędzali na pracy fizycznej, natomiast my w dużej części wybieramy klikanie w komputer w różnych pozycjach.

Najczęstsze problemy

Na pierwszym miejscu trzeba wyróżnić dolny odcinek pleców. Krzyż i część lędźwiowa zdecydowanie najmocniej dostają w kość. Z czego to wynika? Przede wszystkim ze złej postawy przy wykonywaniu obowiązków. Zazwyczaj jesteśmy pochyleni i kładziemy ciężar swojego ciała na biurku poprzez położenie na nim łokci. Nie powinniśmy tego robić. Wynika to nie tylko z przyzwyczajenia, ale także ze zdecydowanie błędnego doboru siedzenia. Często bagatelizujemy wybór krzesła i stawiamy na nieco tańsze rozwiązania. W efekcie jesteśmy niejako zmuszeni do takich rozwiązań, jakim jest fizjoterapia kręgosłupa. Wrocław, Poznań, Warszawa – na szczęście w wielu miastach w całym kraju mamy możliwość konsultacji z cenionymi fachowcami pod tym kątem.

Regularne wizyty

Masaż nie zawsze dokładnie wyeliminuje źródło bólu, ale z całą pewnością pomoże nam osiągnąć lepsze samopoczucie. Jest to znakomita forma aktywności. Znajdziemy wiele rodzajów masażu, z których możemy skorzystać. Pierwszym z nich jest klasyczny, skierowany przede wszystkim na usunięcie bólu. Tutaj musimy być przygotowani na drobny dyskomfort, który jest jednak konieczny do zdecydowanie lepszego samopoczucia w późniejszym czasie. Oczywiście obecnie dużą popularnością cieszą się także te formy, które przyszły do nas z Dalekiego Wschodu. Tajskie oraz indonezyjskie masaże są także intensywne, jednak połączenie olejków zapachowych z łagodzącą muzyką pozwala zdecydowanie bardziej cieszyć się samą wizytą, a nie tylko efektami.

Codzienna profilaktyka

Co my możemy zrobić, aby wyeliminować te problemy? Z pewnością plecy potrzebują regularnego rozciągania. W mediach społecznościowych oraz internecie znajdziemy mnóstwo porad, które wyselekcjonowane we właściwy sposób dadzą nam zdecydowanie lepsze samopoczucie. Warto zwrócić uwagę na zakup odpowiedniej maty, znalezienie sobie swojego miejsca w domu i skupienie się na regularności. Po kilkunastu dniach zauważymy znaczącą różnicę.